Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla! eCommerce hosting by SiteGround
Betynka - umístěné koťátko - 13.11.2013 Email
betynkathumbDnes odjela do nového domova kočička Betynka. Bude bydlet v Červeném Kostelci u mladé slečny a jejího přítele. Společnost jí bude dělat morčátko a králíček. Tak ať se ti tam se zvířátky hezky bydlí zlatíčko naše.
Celý článek...
 
Matýsek - umístěné koťátko - 10.11.2013 Email
Matýsek
Kocourek Matýsek dnes odjel do nového domova. Bude bydlet v Trutnově jako jedináček, zatím doma, na jaře bude moci chodit i ven.
Hodně štěstí Matýsečku.
Celý článek...
 
Nelinka - umístěné koťátko - 29.10.2013 Email
Nelinka
Dnes odjela do nového domova ve Dvoře Králové kočička Nelinka ze zahrádkářské kolonie. Doma na ní čekal malý kocourek.
Hodně štěstí zlatíčko.
Celý článek...
 
Pozdrav z nového domova Žofka - 18.10. 2013 Email

amalka02Zdravíme z kocourkova ... Žofka (dříve Amálka) vypadá, jako by tu bydlela odjakživa....mazlí se, vrní jak kolovrátek, zlobí, chrápe v posteli, chodí ven na procházky, blbne s dalšíma pěti kámošema, který už si na ní docela zvykli...
.... doporučujeme všem na starosti života pořídit si jako lék alespoň dvě kočky.

 

Celý článek...
 
Pozdrav z nového domova od Tomíka - 13.8.2013 Email
tomikthumbTomík, který je v novém domově, posílá další pozdravy a moc doufá, že i ostatní kočičky najdou domov s tak skvělou paničku.
Celý článek...
 
Zprávy o Čertíkovi Email

31. 5. 2013

Tak konečně máme Čertíčka doma. Je to moc krásný a  hodný kocourek, je ale  strašně hubený a moc nereaguje. Není vyděšený, nebojí se, jen asi neví co se to s ním poslední dobou děje. Je chudáček takový odevzdaný, zrazený. Má krásné velké oči. Prostě fešák. Nedokážu pochopit lidi, kteří toto dokážou udělat. Prostě ho zahodit u silnice, kde ke všemu jezdí spousta aut, jako odpadky a odjet. Co si měl ten chudáček po roce bydlení doma a v bezpečí počít. Je to fakt takový truhlík. Na prohlídce u paní doktorky se nijak nebránil. Pravděpodobně si neužíval venku tak, jak si myslel ,,člověk´´, který ho tam vyhodil. Doufejme, že se brzy dá do pořádku a bude moci jít na kastraci a do nového domova.

Čertík doma Čertík doma

 

22. 5. 2013

Čertík se našel.

Čertík se našelDnes jsme s kamarádkou po několikadenním pátrání, procházení okolí nemocnice, luk, příkopů, zahrad apod. našly vyhozeného kocourka Čertíka. Chodily jsme opět od domu k domu jak podomní prodavači, vylepily spousty letáků, zvonily na zvonky, vyptávaly se….. Už jsme se po několikátém neúspěšném pátrání vracely unaveně k autu a po druhém chodníku pán tlačil dvoukolák. Ten bude místní, a tak ještě poslední dotaz a jedeme domů. ,,Jo, viděl jsem ho támhle v keři, včera i dnes. Můj pes něco našel a tak jsem ho odvolal a šel se podívat, co to tam má. Z keře koukala černá kočka s bílým flíčkem na nose.´´ A tak hurá s pánem ke keři. Obcházíme keř, ale Čertík nikde a v tom na nás volá paní, před jejíž zahradou keř roste. Už nás znají, protože paní jde hned k věci. ,,Vy hledáte tu kočku, že? Já si vás pamatuju. Ta je asi u nás´´. Paní  nám volala i na číslo z letáku, ale mobil byl v autě. Pustila nás na zahradu a v díře pod slámou 1,5m hluboko sedí krásný černobílý kocourek, ani pomyšlení, že by chtěl vylézt.  Dostal jídlo a doufáme že zůstane. Celou dobu byl poblíž místa, kde ho ten h…l vyhodil. Držte nám pěsti, ať se nám ho podaří odchytit.

 

17. 5. 2013

Prosíme o pomoc při hledání ročního kocourka Čerta. Čertík je černý s bílými tlapičkami a náprsenkou. Je to milý, přítulný a mazlivý kocourek. Majitel měl kočičku a kocourka Čertíka, který na roce začal značkovat, o kastraci nechtěl ani slyšet, ale  chtěl ho dát pryč.  Domluvili jsme se, že si tedy kocourka vezmeme. Když  jsem volala kdy si pro něho můžu přijet, bylo mi řečeno, že  ho již nemá. Začalo dlouhé telefonování a handrkování. Nejdříve ho údajně měla známá, pak zase kamarádka na kterou neměl telefon….nebudu vše popisovat, až dnes mi po několikátém telefonátu  sdělil, že bychom mu kastrací zkazili život a už by si nic neužil. A tak ho odvezl do Jaroměře a tam ho nad nemocnicí u silnice hodil do keře a odjel. Asi aby si užil.  Připadalo mi, že jsem se dočista zbláznila když mi řekl, že mu zajistil lepší život než by ho čekal, hlavně že nebude muset podstoupit kastraci. Kdo to tam zná, ví že  tam jezdí jedno auto za druhým. Vše jsme již několikrát prošly, rozvěsily letáčky a naházely je do schránek, prošly silnici, prohlédly příkopy…..Chudáček žil celý život v bytě, dostával jídlo a najednou zůstal sedět sám, opuštěný u rušné silnice. Pokud by prosím o Čertíkovi někdo cokoliv věděl, nebo u někoho bydlel, napište prosím. Potřebujeme jen zjistit, zda je v pořádku.

 

Kontakt: 608 172 533

 
Andělka - umístěná kočička - 26.5.2013 Email
Andělka

V neděli 26.5. odjela do nového domova hodná a mazlivá kočička Andělka. Přivítala nás moc milá paní,  měla několik let kocourka, také nalezence, a ten jí umřel. Andělka bude bydlet v moc pěkném, novém domečku, až si zvykne bude moci chodit i ven. Má tam výběh v krásném prostředí. Za kamaráda bude mít trpasličího pudlíka, maličkou, roztomilou Lilinku. Měj se tam moc hezky Andělinko.

Celý článek...
 
Tomík - umístěný kocourek - 15.5.2013 Email
Tomík
Dnes odjel do nového domova milý a mazlivý kocourek Tomík. Přijela si pro něj z Prahy moc hodná a příjemná slečna, která má s kočičkami zkušenosti. Kocourek bude bydlet v bytě, což je v Tomíkově  případě nutnost. Je kamarád s každým a venku by to s ním nemuselo dopadnout dobře. V pátek k němu přibude kamarád, orientální kocourek. Měj se Tomíčku moc hezky a nezlob.
Celý článek...
 
Mrtvý Mourek a zraněný Bobek Email

Ve středu 17.4.  jsem přijela domů a obvyklý uvítací výbor byl chudší o jednoho člena. A tak jsem začala hledat kocourka Mourečka. Ani po hodinovém zoufalém hledání a volání jsem nebyla úspěšná. Bohužel už jsem věděla, že je všechno špatně. Jako vždy když někdo chybí. Šla jsem stovce hladových krků dát rychle najíst, abych mohla zase hledat a když jsem nesla prázdné plechovky do pytlů, našla jsem Mourečka ležet mrtvého,  hozeného u pytlů na odpadky, na zahradě za bránou, kam by se sám se zraněními, která měl, nemohl dostat. Podle veterináře pes. Hodil mi ho tam,,milý‘‘ majitel onoho pejska?,, Mnohokrát mu děkuji‘‘.

V pátek 26.4. stejný scénář, chybí kocourek Bobek. Hledám, potom  jdu nakrmit a běžím znovu hledat. Nevím kdo mě nasměroval do těch míst, Bobek ležel schovaný pod trsem suché trávy u sousedů před domem na pešuňku. ,,Co tady děláš, chytáš myšičku?‘‘ Bobek mňoukne, ale ani se nehne. ,,Tak pojď, jdeme hamat‘‘ a chci ho vzít. Bobek hrozivě zanaříká, levá noha mu bezvládně visí, pravá potrhaná. Jedeme na vet. a potom do Hradce Králové na operaci. Opět stejná zranění jako u Mourečka, podle obou veterinářů pes. Bobek podstoupil dvouhodinovou operaci. Vykloubená kyčel a tříštivá fraktura femuru. V noze má destičku a šroubečky. Podle mě pes chodí s nějakým moc,, hodným pánem‘‘, který byl tak ,,laskav‘‘ a v druhém případě pejsánka odvolal. Takže mu za projevenou,, laskavost‘‘ děkuji. Ve finanční situaci, ve které se asi každý útulek a depozitum nachází, je to docela rána.

 

10.5.2013 - Chceme moc poděkovat za finanční podporu na operaci Bobka, která se zdařila a dnes jede Bobek na kontrolu.

Velký dík za pomoc pro Ludmilu Hrdinovou a Petru Vigoureux.

 

Více o tom jak vypadají nyní, zjistíte kliknutím na fotku

 

Bobek Mourek

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 5 z 5