Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla! eCommerce hosting by SiteGround
Virtuální adopce - Míca Email
Mica_01_160

Kočičku Mícu virtuálně adoptovala paní Zuzana Vodičková. Moc děkujeme.

 
13.1.2014 - Časopis Haf&Mňau lednové číslo Email

hafmnau01Vyšlo lednové číslo časopisu Haf&Mňau. V lednovém čísle vám oblíbený kočko-psí magazín přináší opět spoustu skvělého čtení pro majitele psů a koček, např.:

Nabídku kočiček z našeho depozita!
Aljašský malamut.
Mekongský bobtail - kočka bez ocasu.
Velké téma - pes a dítě.
Kdy je možné vzít kotě od mámy
Jak naučit psa povely vpřed-vpravo-vlevo
a spoustu dalšího ...

 

V prodeji od 12. ledna do 11. února 2014.
Prodejny, kde časopis určitě seženete:

http://www.haf-mnau.eu/casopis/kde-nas-koupite/

 
12.1.2014 - Voliéra - kočičí přání Email
voliera01smallKočičí přání pro kočičky skončilo, stále ještě ale běží velké projekty -voliéra pro Mourka

 

Depozitum OS Mourek se nachází v rodinném domku, kde od přízemí až po půdu bydlí naši chlupáčci. K domu přiléhá voliéra, do které mají z domu přístup všechny kočičky. V létě je plně obsazeno. Bohužel voliérka je ve značném stádiu rozkladu. Dřevěná konstrukce se rozpadá, pletivo je samá díra. Když zaprší, je zde i hodně blátivo. Letošní rok již nepřežije.

 

Pokud můžete pomoci, děkujeme.

 

 

 

Celý článek...
 
9.1.2014 - Mise Kočičí přání Vánoce 2013 splněna. Kočky dostanou více než jeden a půl milionu Email
6. ledna skončilo další kolo akce na podporu bezprizorních koček s názvem Strom splněných kočičích přání. Kočky, které jsou v péči 34 sdružení z celé České republiky, dostaly dárky za skoro 1 600 000 korun.

 

Tato sbírka se konala ve vánočním období již počtvrté. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli dárci vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, přispět na zdravotní vyšetření, nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací.

Svůj dárek letos dostalo rekordních 1616 koček. O ty pečují dobrovolníci a členové občanských sdružení převážně v domácích depozitech. Tyto organizace nejsou podporovány městy ani státem, jejich provoz je financován členy a z darů od soukromých osob. Veškeré finance budou tedy beze zbytku využity pro zvířata bez domova. Jako poděkování dostane každý dárce fotografii „své" kočky s dárkem.

I tentokrát si kočky přály hlavně kvalitní krmení, přibývá také příspěvků na léčbu. Každá organizace měla možnost představit i svůj velký projekt – nová šplhadla, velkou zásobu steliva, přestavbu prostor pro kočky atd. Plnění těchto velkých přání 6. lednem nekončí, můžete na ně přispívat celoročně.

Důvod úspěchu vidí organizátoři v naprosté transparentnosti (peníze jdou vždy přímo na účty jednotlivých sdružení) a v tom, že pomoc není nijak časově náročná a složitá. Dárky lze jednoduše zaplatit přes internet, stačí pár kliknutí pro velkou pomoc. Akce je dílem členů OS Devět životů a jejich kamarádů, nevznikají tak žádné nutné náklady na organizaci.

Organizátoři by rádi poděkovali všem lidem, kteří se zapojili a díky kterým se podařilo získat tuto obrovskou finanční pomoc. To, že jim opuštěné kočky nejsou lhostejné, dodává lidem, kteří o ně pečují, energii a chuť do další práce.

 
5.1.2014 Email

Milí kočičí lidé,

začal nám rok 2014 a já jsem se po patnácti letech péče o kočičky bez domova a po pěti letech od založení OS Mourek rozhodla poprvé takto oslovit veřejnost s prosbou o pomoc, v péči o ně. Dlouho jsem se odhodlávala, ale když vidím jak to mají kočičáci jinde pěkné… sama na to nestačím. Takže, jak  to u nás vlastně je?

Kočičky obývají volně celý dům s přístupem do voliéry, nejsou zavřené v klecích, takže úklid je velmi náročný a vzhledem ke stávajícímu počtu, zde 84 (v druhém depozitu dalších 13), takřka není možné vše na 100% v jedné osobě pořídit. Také sehnat finanční prostředky zabere spoustu času. Zatím byly převážně všechny výdaje hrazeny z toho co jsem vydělala. I to dá zabrat, jídlo a stelivo se dá zvládnout. Padne na to sice vše co vydělám, ale dá se. Velký (finanční) problém nastává, když  je potřeba navštívit veta, ať je to nemoc, očkování, kastrace, odčervení apod.

Poprvé mi v roce 2013 na jaře významně pomohlo Kočičí přání, z něhož bylo možné uhradit nějaké veterinární ošetření a kastrace. Zítra končí vánoční ,,Strom splněných kočičích přání,, a opět všech 1 616 kočiček  dostalo svůj dárek od lidí, kterým není lhostejný jejich osud. Moc děkuji všem, kteří přispěli, nejen kočičkám od Mourka, ale i kočičkám z ostatních depozit a útulků. Bohužel žádná z kočiček od nás nenašla nový domov. Na jaře to byl Tomík a Amálka( nyní Žofka). Oba mají skvělé páníčky, Žofka poslala na vánoce i foto.

Musím moc poděkovat paní Monice Hrdé, která nejen koupila dárek Čikince, ale ji i virtuálně adoptovala. Je to velká pomoc. Kočiček, které nejsou vhodné k adopci  se za ty roky ,,pár nastřádalo,,.

 

Moc vám všem děkuji za případnou pomoc a spolupráci všeho druhu.

 

S pozdravem Míla a chlupáči od Mourka.

 
Novoroční přání Email

prani

 

Celý článek...
 
28.12.2013 - Zvíře již nebude věc! Email
Nový občanský zákoník má nabýt účinnosti 1. ledna 2014. Když dnes člověk něčí zvíře úmyslně zabije nebo zraní, hovoří zákony pouze o poškození cizí věci. V případě zabití takového zvířete nahradí pachatel jeho majiteli pouze cenu, za kterou by bylo možné toto zvíře koupit znovu, ale nijak se nezohledňují třeba náklady léčení nebo náklady citové.

 

Od 1. ledna 2014 se na zvíře bude nahlížet jako na smysly nadaného živého tvora, který je schopen cítit bolest a může podléhat stresu a který má zvláštní význam a hodnotu. Tato právní úprava také respektuje, že mezi zvířetem a jeho pánem existuje vzájemný vztah a emoční vazba.

Při ochraně života či zdraví zvířete bude právně možné způsobit i škodu – například zachránit cizího psa z rozpáleného auta i za cenu rozbití okénka.
Pokud někdo ublíží zvířeti, bude povinen uhradit náklady na léčbu, a to i kdyby přesáhly cenu zvířete. Podle nového občanského zákoníku při poranění zvířete musí pachatel nahradit náklady na léčení toho zvířete v takové výši, v jaké by ty náklady vynaložil každý rozumný chovatel.
Vyšší ochrany se dočkají také majitelé zvířat, v potaz bude brána i jiná než peněžní hodnota zvířete, například citový vztah. Nový občanský zákoník dává majiteli mazlíčka právo na náhradu takzvané ceny zvláštní obliby, to znamená nemajetkové újmy, kterou utrpí, pokud mu ho někdo zraní nebo, nedej bože, zabije.

Jen čas ukáže, jak budou reálně posuzovány případy, v nichž bude figurovat zvíře, protože to je něco, s čím zde dosud nemáme žádnou zkušenost. Lze se ale domnívat, že na šikovnosti právníka a postoji soudu bude záviset více než kdy dříve. Pevně doufám a věřím, že tato právní úprava přinese pro zvířata co největší užitek a napomůže "zatočit" s těmi, kteří jim ubližují.

 
Čikinka - Kočička virtuálně adoptována Monikou Hrdou Email

cikinasmall

Díky kočičímu přání Čikinku virtuálně adoptovala paní Monika Hrdá částkou 500 Kč.

Čikinka je asi pětiletá kočička, která k nám chodila od sousedů na jídlo. Když jsem přijížděla, už na mě s těmi mými čekala. Teď jí chytil jejich vlastní pes a to Čikinku málem stálo život. Sotva se přišourala a nemohla na zadní nožičky a tak jsme jeli na veterinu. Dříve Čikinka odcházela po jídle domů, teď již zůstává u nás, psa se bojí, ještě trochu kulhá. Jen co bude úplně v pořádku, půjdeme na kastraci. A tak máme dalšího obyvatele. Je to moc hodná kočička, mazlivá a pěkně baští. Čikinka by si zasloužila pěkný domov. Zatím je zde v adopci a po kastraci se uvidí. Pokud by se někdo hodný našel a chtěl se o Čikinku postarat.
Celý článek...
 
Lízinka - 26.12.2013 Email
Lízinka - 26.12.2013

Posílám novou fotku z 26.12.13 naší Lízinky /Míšy/. Má se dobře, pořád vymýšlí rošťárny a ráda se mazlí.

Do Nového roku přejeme Vám i Vašim zvířátkům hodně zdraví a klidu. A.H.

Celý článek...
 
Lucínek - 28.12.2013 Email
Lucínek - umístěné koťátko - 28.12.2013 Hodně zdraví a pohody v novém roce  přeje z nového domova kocourek Lucínek (bráška Lachtíka), kamarád kocourek Barnabášek a panička Jaruška.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 3 z 5