Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla!
Nelinka - umístěné koťátko - 29.10.2013 Email

Nelinka

Nelinka

Kočička


29.10.2013
Dnes odjela do nového domova ve Dvoře Králové kočička Nelinka ze zahrádkářské kolonie. Doma na ní čekal malý kocourek. Hodně štěstí zlatíčko.


20.10.2013
Nelinka a další tři její sourozenci - Míša, Matýsek a Zrzek byli přivezeni na poslední chvíli před jejich likvidací. V jedné zahrádkářské kolonii poblíž Pardubic se místní obyvatelé nesnášející kočky rozhodli je zlikvidovat. Protože by prý vychytali všechny ptáčky. To dvouměsíční koťata přeci běžně dělají. Jejich smrt oddálilo snad jen rozhodování jak? Umlátit, zastřelit nebo otrávit…?


A tak jsme se rozhodly, i přes nedostatek místa koťata zachránit před smrtí. Proto jsou dočasně umístěna v jednom z domácích depozit u Dvora Králové n. L. S jejich umístěním tedy velmi spěcháme a hledáme naléhavě nové majitele. Kočičky nejsou plaché, jsou zvyklé na lidi a teď už částečně i na hodné pejsky a děti. Jsou asi necelé 3 měsíce staré, odčervené, odblešené a naučené na kočičí WC. Nelinka - mouratá jemná kočička. Ta jediná si zvykala na lidské pohlazení trochu déle, měla totiž namále. Jedním z "hodných sousedů" ve zmiňovaných zahrádkách byla honěna a takřka polapena. Od té doby se trochu bála. Nyní zase nabyla ztracenou důvěru. Hodila by se ale do klidnějšího prostředí, nejlépe ke starším lidem.