Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla!
Matýsek - umístěné koťátko - 10.11.2013 Email

Matýsek

Matýsek

Kocourek


10.11.2013
Kocourek Matýsek dnes odjel do nového domova. Bude bydlet v Trutnově jako jedináček, zatím doma, na jaře bude moci chodit i ven. Hodně štěstí Matýsečku.


20.10.2013
Matýsek a další tři jeho sourozenci - Zrzek, Míša a Nelinka byli přivezeni na poslední chvíli před jejich likvidací. V jedné zahrádkářské kolonii poblíž Pardubic se místní obyvatelé nesnášející kočky rozhodli je zlikvidovat. Protože by prý vychytali všechny ptáčky. To dvouměsíční koťata přeci běžně dělají. Jejich smrt oddálilo snad jen rozhodování jak? Umlátit, zastřelit nebo otrávit…?


A tak jsme se rozhodly, i přes nedostatek místa koťata zachránit před smrtí. Proto jsou dočasně umístěna v jednom z domácích depozit u Dvora Králové n. L. S jejich umístěním tedy velmi spěcháme a hledáme naléhavě nové majitele. Kočičky nejsou plaché, jsou zvyklé na lidi a teď už částečně i na hodné pejsky a děti. Jsou asi necelé 3 měsíce staré. Matýsek - stejný, jen je o něco menší něž jeho bráška Míša. Ani on se nebojí, vyhledává mazlení, rád si hraje a skotačí. Je odčervený, odblešený a naučený na kočičí WC.