Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla!
Útulek vykraden a zdemolován Email

Vandal zničil a vykradl kočičí útulek. Všech 58 zvířat pustil.

Nepochopitelný čin spáchali zloději v Jaroměři. Vykradli a poničili kočičí útulek. Co je však horší, všech 58 koček, o které se majitelka útulku Milena Krsková stará, pustil.

Odsouzení hodný vandalismus a loupež někdo spáchal v kočičím útulku Mileny Krskové z Jaroměře. Zloději útulek vykradl a poničil jeho vybavení. Co je ale ještě horší, všechny zatoulané kočky, o které se žena stará, vypustil. Má jich doma 58.

V pondělí večer jako obvykle svým mazlíčkům přinesla večeři, dveře byly ale vypáčené a v domě zloději zanechali neuvěřitelný nepořádek. Všechny skříně vyházené, na svém místě nezůstal jediný kus nábytku. Sebrali jí starý dalekohled a fotoaparát po dědečkovi.

Hodnota ukradených věcí není velká. Paní Krskové dělá starosti jiná věc, a to vypuštěné kočky. Paní Krsková doufá, že se těm, které se ještě nenašly, nic zlého nestalo. V pondělí večer jich chyběla asi polovina a to už jich paní Krsková několik desítek pochytala.

Zloději z útulku utíkali zřejmě velmi narychlo. Zapomněli tu totiž páčidlo a také svůj batoh. Za tento trestný čin jim hrozí až tři roky vězení.

V útulku paní Krskové si kočky bez domova žijí jako v hotelu. Každá má vlastní jméno a místo, kde v domě přespává. Paní Krsková postupem času svým kočičím miláčkům přenechala celý dům po svém dědečkovi.

Aby se kočky nepotulovaly po okolí, vybudovala pro ně oplocené výběhy. Všechna zvířata nechala majitelka oočkovat a aby se nemnožili, vykastrovat. Veškeré náklady si přitom hradí sama.


Reportáž TV Nova ke shlédnutí ZDE.