Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla!
Zprávy o Čertíkovi Email

31. 5. 2013

Tak konečně máme Čertíčka doma. Je to moc krásný a  hodný kocourek, je ale  strašně hubený a moc nereaguje. Není vyděšený, nebojí se, jen asi neví co se to s ním poslední dobou děje. Je chudáček takový odevzdaný, zrazený. Má krásné velké oči. Prostě fešák. Nedokážu pochopit lidi, kteří toto dokážou udělat. Prostě ho zahodit u silnice, kde ke všemu jezdí spousta aut, jako odpadky a odjet. Co si měl ten chudáček po roce bydlení doma a v bezpečí počít. Je to fakt takový truhlík. Na prohlídce u paní doktorky se nijak nebránil. Pravděpodobně si neužíval venku tak, jak si myslel ,,člověk´´, který ho tam vyhodil. Doufejme, že se brzy dá do pořádku a bude moci jít na kastraci a do nového domova.

Čertík doma Čertík doma

 

22. 5. 2013

Čertík se našel.

Čertík se našelDnes jsme s kamarádkou po několikadenním pátrání, procházení okolí nemocnice, luk, příkopů, zahrad apod. našly vyhozeného kocourka Čertíka. Chodily jsme opět od domu k domu jak podomní prodavači, vylepily spousty letáků, zvonily na zvonky, vyptávaly se….. Už jsme se po několikátém neúspěšném pátrání vracely unaveně k autu a po druhém chodníku pán tlačil dvoukolák. Ten bude místní, a tak ještě poslední dotaz a jedeme domů. ,,Jo, viděl jsem ho támhle v keři, včera i dnes. Můj pes něco našel a tak jsem ho odvolal a šel se podívat, co to tam má. Z keře koukala černá kočka s bílým flíčkem na nose.´´ A tak hurá s pánem ke keři. Obcházíme keř, ale Čertík nikde a v tom na nás volá paní, před jejíž zahradou keř roste. Už nás znají, protože paní jde hned k věci. ,,Vy hledáte tu kočku, že? Já si vás pamatuju. Ta je asi u nás´´. Paní  nám volala i na číslo z letáku, ale mobil byl v autě. Pustila nás na zahradu a v díře pod slámou 1,5m hluboko sedí krásný černobílý kocourek, ani pomyšlení, že by chtěl vylézt.  Dostal jídlo a doufáme že zůstane. Celou dobu byl poblíž místa, kde ho ten h…l vyhodil. Držte nám pěsti, ať se nám ho podaří odchytit.

 

17. 5. 2013

Prosíme o pomoc při hledání ročního kocourka Čerta. Čertík je černý s bílými tlapičkami a náprsenkou. Je to milý, přítulný a mazlivý kocourek. Majitel měl kočičku a kocourka Čertíka, který na roce začal značkovat, o kastraci nechtěl ani slyšet, ale  chtěl ho dát pryč.  Domluvili jsme se, že si tedy kocourka vezmeme. Když  jsem volala kdy si pro něho můžu přijet, bylo mi řečeno, že  ho již nemá. Začalo dlouhé telefonování a handrkování. Nejdříve ho údajně měla známá, pak zase kamarádka na kterou neměl telefon….nebudu vše popisovat, až dnes mi po několikátém telefonátu  sdělil, že bychom mu kastrací zkazili život a už by si nic neužil. A tak ho odvezl do Jaroměře a tam ho nad nemocnicí u silnice hodil do keře a odjel. Asi aby si užil.  Připadalo mi, že jsem se dočista zbláznila když mi řekl, že mu zajistil lepší život než by ho čekal, hlavně že nebude muset podstoupit kastraci. Kdo to tam zná, ví že  tam jezdí jedno auto za druhým. Vše jsme již několikrát prošly, rozvěsily letáčky a naházely je do schránek, prošly silnici, prohlédly příkopy…..Chudáček žil celý život v bytě, dostával jídlo a najednou zůstal sedět sám, opuštěný u rušné silnice. Pokud by prosím o Čertíkovi někdo cokoliv věděl, nebo u někoho bydlel, napište prosím. Potřebujeme jen zjistit, zda je v pořádku.

 

Kontakt: 608 172 533