Věda snad objevila léky na většinu neduhů, ale nenašla lék na nejhorší zlo – lidskou lhostejnost.

Spolek Mourek


Kočičí depozitum Spolek MOUREK - nový život kočkám, Powered by Joomla!
Otázky a odpovědi Email

PORADNA

 

Dotaz:
Máme doma kočku, kterou těžko učíme používat " kočičí toaletu " Jak máme postupovat, aby kočka pochopila co po ní chceme ?

Odpověď:

Tento problém se vyřeší velmi lehce a hlavně rychle.
Stačí koupit v lékárně KOZLÍKOVÉ KAPKY, nakapat je tam kam chcete aby kočka chodila a máte zaručeno, že kočka bude nejen ráda na to místo chodit, ale bude ho i vyhledávat. Je to pro ni takové "afrodiazikum".

 

 


 


Dotaz:
Důsledkem špatného veterinárního ošetření nám uhynul pes! Je možné si někde na způsob léčby stěžovat?

Odpověď:
V případě kdy se vlastník psa domnívá, že jeho pes uhynul důsledkem nesprávné léčby veterinářem, může se vlastník zvířete obrátit na revizní komisi veterinární komory, předložit protokol o pitvě zvířete a požádat o přešetření léčby i diagnózy.
Revizní komise posoudí důvodnost stížností vlastníka zvířete, a uzná-li jí za oprávněnou, může navrhnout, aby veterinárnímu lékaři - svému členovi komora uložila v rámci disciplinárního řízení některé z disciplinárních opatření, z nichž nejzávažnější je vyškrtnutí ze seznamu členů Komory veterinárních lékařů ČR.
Prokáže-li se, že veterinární lékař zavinil smrt zvířete, je oprávněn vlastník zvířete prostřednictvím buď pojišťovny nebo příslušného soudu vymáhat náhradu škody.
Vzhledem k tomu, že je ještě stále ze zákona zvíře věcí, je možno uplatnit § 228 Trest. zákona poškození cizí věci!

 

 


 

 

Dotaz:
Máme doma kočku a chtěli bychom si vzít k ní ještě nějakého pejska, nejlépe z útulku, ale máme starost o jejich soužití.
Děkuji s pozdravem.

 

Odpověď:

Je pravda, že kočka která s vámi delší dobu žila, nebývá nadšená vidinou nového příchozího a může vám to dávat patřičně najevo! Může vám třeba i něco pomočit, nebo roztrhat!  /Kočky jsou osobnosti/ 
Když pes není moc velký, je dobré ho vzít do náruče nebo na klín, hladit ho a při tom lákat k podobné zábavě i kočku. Je-li pes větší, měli bychom si s ním sednout na zem. Kočku nenutíme, aby přišla blíže! Spoléháme na její zvědavost i žárlivost, která jí dříve či později pomaličku donutí se k vám přiblížit!
Musíme ale dávat pozor, nejen na to jak se zvířata chovají, ale zároveň hlídat aby pes neudělal nějaký příliš prudký pohyb, který by mohl vyvolat v kočce paniku a nebo vyvolat z její strany útok.
Existují kočky, které se dlouho tváří nepřátelsky, ale přesto uzavírají jakýsi "pakt o neútočení".
V zásadě platí, že i když se pes ke "své" kočce chová jako ke kamarádce, cizí kočky se před nim musí mít vždy na pozoru!
Obdobně budeme postupovat při obrácené situaci, kdy do domu příjde nová kočka!
Nejdříve ponecháme čas micce k tomu, aby si nový domov prohlédla. Pes by neměl při tomto prvním setkání asistovat. První vzájemné setkání zinscenujeme tehdy, když nám dá kočka najevo že se u nás cítí dobře! Demonstruje to tím, že se třeba začne mýt, nebo se stočí do klubíčka, aby se prospala.
V té chvíli přivedeme psa, kterého pro jistotu necháme na vodítku. Chlácholivě k němu mluvíme a přitom kočku hladíme!
Když pes nedává najevo nenávist, pak můžeme svolit k prvnímu "čichacímu kontaktu".  Musíme ovšem dávat pozor, aby se psí čumák nedostal do přílišné blízkosti kočičích drápků. Jestliže cokoliv nasvědčuje tomu, že některý z partnerů pociťuje rozladění nebo nepřátelství, raději setkání ukončíme a počkáme, až se oba uklidní.
Napomoci nám může i malý trik, který spočívá v tom, že kočce dovolíme spaní na dece pro psa a naopak psovi na kočičí dece. Obě zvířata se tak navzájem seznámí s pachem soupeře a ochotněji se seznamují.

Ještě jedna velmi důležitá rada. Vždycky, když budete zvířata krmit, dávejte misku s jídlem jako první tomu, KDO BYL V DOMÁCNOSTI NEJDŘÍVE.